Termíny

04.10.2023 / 19:00 - 21:00

Informace

Stéphanie NDuhirahe: Šrámy/ la débattue

Co je to vzpomínání?
Co si my a co si naše těla uchovají z různých životních příběhů?
Jak dochází k přenosu historie bolesti z generace na generaci? Jak můžeme o této bolesti mluvit?
Šrámy/ la débattue je site specific výzkum kombinující prvky cirkusu, fyzického divadla a vizuálního umění. Zkoumáním různých prostorů a hrou s kameny a provazy se Stéphanie NDuhirahe zabývá vlastní rodinnou historií a zpochybňuje viditelné i neviditelné stopy, které na ní mohly zanechat některé historické události. Šrámy také hovoří o procesu léčení a uzdravování prostřednictvím povídání a sdílení.

~

koncept: Stéphanie NDuhirahe, Cie Pieds Perchés
na pódiu: Stéphanie NDuhirahe, Nguyễn Mỹ Ngân/Mor Wen, Roman Džačar a přizvaní umělci
přizvaní umělci: Angela Nwagbo, Eliška Mesfin Boušková, Jana Korb
vnější oko pro režii: Marketa Stranská
vnější oko pro akrobacii: Morgane Widmer
vnější oko pro dramaturgii: Melmun Bajarchuu
zvukový design: Roman Džačar
producent: Schmilblick spolek
spolupracovníci: François N’Duhirahe, Valérie N’Duhirahe, Cécile Nduhirahe, Hervé Munz
podpořili:Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Centrum pro rozvoj choreografie SE.S.TA, Studio ALTA, Cirqueon, KD Mlejn, StationCircus, Lofft- das Theater, Korb+Stiefel, Národní plán obnovy
~
česky, francouzsky, anglický překlad na papíře / 50 minut

~

VideoZápisky libeňského Rmutování – premiéra

Video deník sleduje zážitky Stéphanie NDuhirahe při prozkoumávání prostor Libeňského pivovaru, nové ALTY, která se neustále den za dnem proměňuje.
Tento video-zápisník se vztahuje k site specific výzkumu Šrámy/ la débattue, který se zaměřuje na zpochybnění viditelných a neviditelných stop, které na našem těle mohly zanechat některé historické události.

Podpořili: Schmilblick association, Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR, Centrum pro rozvoj choreografie SE.S.TA, Studio ALTA, Cirqueon, KD Mlejn

●●●

Collective Waves & Fertilizer: Under the Surface

Projekt Under The Surface/Collective Waves & Fertilizer reflektuje problematiku povrchové těžby a k ní přidružená témata. Zaměřuje se především na současný stav post-těžební krajiny – přírodní i společenské, na kapitalistické vzorce chování jednotlivců i společenství, bez jejichž proměny pozitivního obratu, v oblasti životního prostředí, nedosáhneme. Vědeckých důkazů, jako důvod pro podstatnou a nutnou změnu, je v současné době dostatek. V tomto ohledu již není třeba nic dokazovat nebo přesvědčovat přesvědčené.
Mezi námi a procesem není hierarchie, jsou jen podmínky ve kterých se nacházíme. Biotop.
Post-těžební syndrom dočasných potěšení a iluzorního pocitu spokojenosti a dokonce ani hory dat o současném stavu životního prostředí, neumožňují být spolu.
UTS je hybridní projekt, který experimentuje se způsoby spolupráce. JAK být, raději než CO být.

~

Tvorba a performance: Kristýna Langbehn Svobodová, Kateřina Szymanski
Hudba: Fertilizer
Projekt je podpořen: Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo kultury, Studio ALTA, Festival Nultý Bod.

~

45 minut / v angličtině

~


Rezidentní program Studia ALTA je v roce 2023 podpořen z Národního plánu obnovy z programu Rozvoj kompetencí pracovníků KKS: projekty mezinárodní umělecké a odborné spolupráce.

V roce 2023 ALT@RT z.ú. realizuje tyto projekty financované Evropskou unií – Next Generation EU: projekt č.0214000055 – Umělecké rezidence ve Studiu ALTA v roce 2023 zaměřené na realizaci rezidenčních pobytů s účastí zahraničních umělkyň a umělců realizovaných na území ČR.