Představte si, že v Libni stojí dům prozářený kulturou, uměním a chutí společně sdílet zážitky, názory a svět. Za jeho vraty se tančí, experimentuje, zní tam hudba a září světla. Je místem, kde se tvoří, diskutuje, odpočívá i vzdělává. Kdysi opuštěný Libeňský pivovar má znovu své živé srdce, které pumpuje energií. Je to dům plný osobností, umělců, umělkyň i těch, kteří v Libni žijí. 

Pomozte nám s tím, aby se ze snu stala skutečnost. Aby z bývalého pivovaru vzniklo centrum živé kultury, libeňské podzámčí znovu vzkvétalo a Studio ALTA získalo nový domov. Podpořte rekonstrukci výjimečného objektu a nové zázemí pro živé umění v Libni.  Bez vás to nezvládneme.

 

🔴🔴🔴

Jsme Studio ALTA. Kulturní centrum, kolektiv a produkční jednotka. Necháváme klíčit zajímavé myšlenky, dáváme prostor celospolečenským potřebám, jsme bezpečné místo ke snění i realizaci. 

Jsme zázemím pro řadu uměleckých souborů, umělců a umělkyň současné alternativní a taneční scény. 

Jsme tu od roku 2007. Za tu dobu jsme posbírali celou škálu zkušeností a víme, jak mít hlavu v oblacích a zároveň být nohama na zemi. 

Jsme vnímaví. Vytváříme vlastní umělecký program, ale necháváme se také inspirovat děním kolem a potřebami, které jsou aktuální v naší čtvrti.  Záleží nám na tom, aby se Libeň cítila se Studiem ALTA dobře a naopak!

Jsme zkušení. Po téměř deseti letech v  industriálních prostorách v Holešovicích jsme na dva roky oživili pražskou Invalidovnu. Ta se stala centrem pro umělecký proces, ale i setkávání a odpočinek uprostřed Karlína. Se specifickými prostory si víme rady.

🔴🔴🔴

PODPOŘTE NAŠI SNAHU A ZACHRAŇTE S NÁMI PIVOVAR!

PŘISPĚT MŮŽETE LIBOVOLNOU ČÁSTKOU ZDE.
DĚKUJEME!

🔴🔴🔴

Na co použijeme vybranou částku?

Vybrané peníze rozdělíme do dvou projektů, které jsou pro rekonstrukci zásadní:

Topení – tohle je výzva! Chceme, aby u nás bylo hezky nejen v létě a mohli jsme udržovat teplo Studia ALTA po celý rok. Vyjde nás to na něco mezi 2 až 6 miliony Kč. 

Toalety a sociální zázemí – našim provizorním buňkám odzvonilo. Toužíme po krásném zázemí pro nás a diváky , odkud budeme odcházet nezmrzlí na kost, vymydlení a spokojení. Stát nás budou zhruba 400 tisíc Kč. 

V Pivovaru zahnízdíme na dlouhé roky a nečeká nás další blízké stěhování.  Abychom se mohli pustit do práce, potřebujeme vybrat alespoň 1 milion Kč. 

🔴🔴🔴

Rekonstrukce Pivovaru je výzvou, která je pro nás naprosto výjimečná a nová ve své náročnosti – finanční, časové, lidské i energetické.

Jsme připraveni napnout všechny síly k tomu, aby Pivovar co nejdříve ožil.

Chceme, aby všichni viděli, jací jste srdcaři!

Vašeho příspěvku si nesmírně vážíme – odměnou každému dárci je tak symbolické poděkování přímo v nových prostorách.

foto Darja Lukjanenko a Matouš Ondra