Byla založena zjara roku 2020 na základě spojení absolventek z katedry dokumentu (z dílny Karla Vachka) Heleny Všetečkové, Heleny Papírníkové-Horáčkové a Daniely Matějkové. Název pochází od Milana Knížáka, po skupině, kterou založil v USA v letech 1968-1969 a přizval do ní další umělce. Jsme proti establishmentu. Vítáme mezi námi Zuzanu Piussi, voláme Veroniku Janečkovou a Kateřinu Krusovou! Jsme „Elephant work company“, duchaplná, leč odstrašující ženská filmová společnost, která rozhodně nechce pohrdat muži, naopak. Vítáme v této křehké době chaotické a silné bytosti, voláme další podobné podle oblíbeného rčení: „Společně to zvládneme!“ Za vzornou práci a spolupráci slibujeme Řád Bílého lva! Kino bude!

Facebook

JAKUB FIŠER

Narodil se 9.8.1985 v Třinci. Absolvoval magisterské studium, obor střihová skladba na bratislavské Filmové a televizní fakultě Vysoké školy múzických umění. Poslední ročník strávil oba semestry na belgické Erasmushogeschool Brussel – RITS, kde byl přiřazen na magisterský stupeň hrané režie. Absolvoval ho natočením autorského krátkého filmu Frieda a hrdinové, s kterým úspěšně ukončil i bratislavské studium. Profesně se věnuje střihu především středometrážních dokumentárních filmů se sociální tematikou. V současnosti spolupracuje s Helenou Všetečkovou na společném filmu o myšlení Egona Bondyho.

HELENA VŠETEČKOVÁ

Narodila se v Praze, 4.7.1982. Vystudovala katedru Dokumentární tvorby na pražské FAMU u Karla Vachka. Byla rok na stáži v Berlíně na UdK. Natočila několik kratších i delších dokumentárních filmů, absolvovala filmem „Všichni mají pravdu? Karel Floss a ti druzí“, pracovala v Národním filmovém archivu, zkoušela točit pořady pro ČT, nikde se neudržela. Má dvě děti. Dlouhodobě spolupracuje s Helenou Papírníkovou-Horáčkovou. S Jakubem Fišerem dělá film o Egonu Bondym, s kolegyněmi podobného smýšlení zakládají filmovou skupinu Elephant work Company – díky Milanu Knížákovi.

FILM O EGONU BONDYM – o myšlení i udavačství

Bondy byl český básník a filosof, trockista, maoista, nemocný člověk, šílenec, nadějný literát, invalidní důchodce, spolupracovník StB a hlavně ústřední postava a hybatel undergroundu. Od r. 2018 za podpory Státního fondu kinematografie o něm vyvíjíme film. Nyní se hlásí ke slovu světová revoluce, vir udělal víc než všichni aktivisté, jsme připraveni! Máme papírovou hlavu E.B., kameru, zdravé ruce a nohy. Mirek Kocar (nakladatel Bondyho próz z Brna) inicioval zápal posledních dnů: „Vyserte se na peníze! Prostě to dělejte. Techniku máte, stříhat umíte. Myslíte, že v undergroundu někdy někdo čekal na peníze, aby mohl něco dělat?“ Tak to zkoušíme na Invalidovně, v postapokalyptické době natáčíme v klidu, co se nám hodí, to, co jsme chtěli a chceme. Uvítáme pomoc umělců, herců, divadelníků, hudebníkům, techniků (…) i přátel. Chceme i inscenovat, ale potřebujeme pomoc: tvůrčí, lidskou, technickou. Zatím neplatíme, jen nabízíme spolupráci!

Facebook Bondy Film